آگهی رایگان - آگهی مکس
تماس بگیرید
شماره آگهی: 22488
آگهی رایگان - آگهی مکس
کوره صنعتی زغال

توضیحات آگهی

♦ کوره صنعتی زغال : فرایندی که تحت خلع به روش پیرولییز تحت دمای تعیین شده چوب را تبدیل به زغال کربن خالص میکند.

دو نوع کوره صنعتی ساخته میشود : کوره صنعتی بستر ثابت و کوره صنعتی بستر دوار

سیستم کوره صنعتی سه نوع فیلتر طراحی میگردد. فیلتر کندانسور ابخنک – فیلتر کندانسور هوا خنک – فیلتر کندانسور گردش گاز تحت حرارت

کوره‌‌‌‌های صنعتی بستر ثابت :

این کوره‌‌‌‌های صنعتی معمولا به شکل مکعبی چهار جداره یا به شکل استوانه ای عمودی و در مواقعی به شکل استوانه ای افقی ساخته میشود.

در فرایند ساخت کوره صنعتی ذغال از پروفیل‌‌‌‌های صنعتی و ناودانی‌‌‌‌های صنعتی استفاده میشود که باعث شده مقاوم در برابر حرارات و تنش‌‌‌‌های وارد شده تحت حرارت در دمای بالا 300 درجه سانتی گراد که تحت تاثیر دما تنش انقباض و انبساط بر کوره صنعتی موقع گرم شدن و موقع سرد شده وارد میگردد. لازم به ذکر هست که جوشکاری فولا پروفیل صنعتی و ناودانی‌‌‌‌های صنعتی فولادی باید از نوع جوش co2 باشد. این نوع جوشکاری به دلیل اینکه سیستم خنک کن در حین جوشکاری داشته آلیاژ را از بین نمی‌برد و باعث شده در دما‌‌‌‌های بالاتر از 350 تا 600 درجه سانتی گراد لاین جوشکاری شده ترک برندارد یا از هم متلاشی و ترک برندارد. به منظور مقاومت در برابر حرارت از ورق استیل 304 و 310 در بدنه کوره و کف کوره استفاده شده است.

♦ فرایند پخت ذغال در کوره صنعتی :

به طور مرتب و منظم چوب ها را برش دهید در اندازه خودتان یا اندازه استانداردی که بازار فروش استفاده می‌گردد توجه داشته باشید چوب زمانی که تبدیل به زغال میشود 7 میلیمتر از قطر و طرفین مکعب کم یا متراکم میشود این نکته را در برش مکعبی و بیضی دقت کنیید .بعداز برش داخل قفسه‌‌‌‌های موجود در داخل کوره صنعتی چیدمان کنیید. سعی کنیید قطر‌‌‌‌های گوچک را در کف کوره تا سقف قطر بزرگ بدین شکل چیدمان کنیید. دقت کنید قطر‌‌‌‌های کوچک نسبت به قطر‌‌‌‌های بزرگ در مقابل حرارت مقاومت بیشتری دارند و به این راحتی ترک یا پوک نمی‌شوند. با اینکه داخل کوره صنعتی در نبود اکسیژن در محیط خلع و هم دما پیرولیتیک دمایی رخ می‌دهد. ولی این نکته باید در نظر گرفت که ورق اهن دما را جذب کرده و درموقع سرد شدن ممکن هست اختلاف دامایی نسبت دهد و در موقعی که فرایند معکوس گرمایشی به سمت سرمایشی حرکت میکند.

♦ لیست درخت‌‌‌‌های موجود در کشور ایران :

درخت برگ‌ریز یا خزان کننده

درخت همیشه سبز

درخت راش

درخت توسکا

درخت آزاد

درخت زبان گنجشک

درخت زربین

درخت افرا

درخت بلوط

درخت بنه

درخت گردو

درخت گیلاس

چوب بسطام/چوب بسکام / چوب بلسن / چوب افرا یا پلت / سیا پلت / چوب اولس /چوب توسکا /چوب ککم /چوب زرد دار/چوب شمشاد یا کیش / چوب شرم یا ممرز /چوب امبر /چوب آکش /چوب شومشاد /چوب راش /چوب آلایش / چوب بلند مازو /چوب راشیر /چوب قزیل گوز /چوب کهل /چپوب دمیر آغاجی / چوب آقوز یا گردو / چوب موتال /چوب شب خسب /چوب هزار /چوب کشکر /چوب تلک / چوب تلکوچی همان ون یا زبان گونجشک /چوب لالکی / چوب آمبو /چوب ءارفی /چوب بلوش /چوب ازگیل / چوب تومش /چوب آلما /چوب تمشک /چوب آلو /چوب توچ /چوب کنوس یا ازگیل /چوب همرود گلابی وحشی /چوب گیلاس / چوب بید یا وی /چوب هسی یا سیب وحشی /درخت هلو /و ….

♦ زمان‌‌‌‌های پخت داخل کوره صنعتی :

مهم ترین عامل در فرایند پخت زغال بخار گیری است که باید در زمان تعیین شده و دمای تعیین شده نسبت به نوع اوند چوبی انجام گردد.زمان پخت زغال کبابی به نسبت تناژ کوره ها صنعتی معمولا در کوره‌‌‌‌های 2 الا 3 تنی از 24 ساعت تا 32 ساعت انجام می‌گردد البته این زمان با سرد شدن کامل محاسبه شده است.

مدت زمان پخت زغال برای قلیان و مجلسی : در این زغال بیشتر توجه به نگهداری حرارت در سطح زغال و عدم جرقه و ترک به محض حرارت خوردن مورد بحث قرار میگیرد. زمان پخت این زغال سه روز بوده تا دمای 400 الا 420 درجه سلسیوس کافی است. و درمواقعی هم به منظور بیشتر محکم کردن زغال تا دمای 500الا 550 درجه سلسیوس تا چهار روز زمان برده میشود به دلیل استحکام بیشتر ذغال و ازجمله که خیلی مهم هست افزایش انرژی گرمایی ذغال بوده که برای کیفیت بهتر انجام میگردد.توجه کنید دما و زمان به آرامی در مراحل کربن سازی ملاک بوده در دمای 260 تا 350 درجه سلسیوس هر چقدر بیشتر در درمایی زمان داده شود موجب استحکام بیشتر شده و استحکام بیشتر ممکن است باعث بسته شدن آوند‌‌‌‌های افقی شده و موجب سوزاندن زغال عدم نفوذ حرارت داشته باشد. که ممکن هست باعث خاموشی زغال گردد.از دمای 350 تا 410 درجه برخی گاز‌‌‌‌های دیگر از بستر چوب آزاد میشود که عدم اتمام این مرحله باعث وجود خاکستر سیاه روی زغال و سردرد برای مصرف کننده در این مرحله در زمان کربن سازی باید این گازه آزاد شود از بستر زغال تحت حرارت.

مرحله بخار گیری : از دمای 100 درجه شروع میشود و تا دمای 150 درجه سلسیوس ادامه داشته به طوری که در این مرحله زمانی فقط بخار از چوب خارج میشود. توسیه میکنیم که این مرحله سریع انجام نشود و باید تداوم زمانی بیشتری داشته باشید در دما چون عامل اصلی و مهم ترک روی ذغال و پوک شده ذغال که ضرر و ذیان بیشتری بر تولید وارد میکند بیشتر در این مرحله اتفقاق می‌افتد. این مرحله خیلی مهم بوده باید هیچ عجله ای در فرایند کربونیزاسیون انجام نشود.

1. اصل کار کوره کربنیزاسیون افقی
2. فیلم کوره کربنیزاسیون افقی
3. ساختار اصلی کوره زغال چوب
4. کاربرد‌‌‌‌های کوره افقی زغال سنگ ساخت ماشین
5. فرآیند کربن سازی دستگاه زغال چوب افقی
6. ظرفیت کوره زغال چوب
6.1. قطر کوره افقی دستگاه زغال ساز

کوره زغال چوب افقی، تجهیزات کربنیزاسیون برای پردازش زغال چوب مختلف است. این نوع دیگری از دستگاه زغال‌سازی از نوع جریان هوا است که نه تنها می‌تواند تراشه‌‌‌‌‌های چوب، شاخه‌ها، بامبو، پوسته نارگیل، کنده‌ها، بلکه بریکت‌‌‌‌‌های زیست توده مانند بریکت‌‌‌‌‌های خاک اره را کربن کند.

ساختار اصلی کوره کربنیزاسیون افقی شامل یک پوسته بیرونی، یک آستر داخلی، یک لوله و دود است. تجهیزات تصفیه گاز و … این دستگاه زغال به دلیل خروجی زیاد و کارکرد ساده از محبوبیت بالایی در بین زغال سازها برخوردار است.
09147557802
09196320288